ЗИМА 2024 - КОПАОНИК

APARTHOTEL & SPA ZONED 4*- Копаоник
-15% попуст за уплата до 31.10.2023 за минимум 7 ноќи
-10% попуст за уплата до 31.10.2023 за минимум 5 и 6 ноќи

Цените се изразени по лице на ден на база појадок и вечера

Термини

Studio

Studio Lux

Apartman

Superior Apartman

Superior Aparment Lux

Royal Suites


Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

01.12-10.12

45

49

52

56

54

59

62

67

65

71

78

84

10.12-22.12

48

53

55

61

57

63

66

73

69

76

83

91

22.12-29.12

2 деца ГРАТИС

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

29.12-02.01

104

119

135

149

156

179

02.01-21.01

2 деца ГРАТИС

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

21.01-28.01

70

77

80

88

84

92

96

106

101

111

121

133

28.01-04.02*

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

04.02-11.02

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

11.02-18.02

84

91

96

105

101

109

116

125

121

131

145

157

18.02-03.03

63

68

72

78

75

81

87

93

91

98

109

117

03.03-10.03

58

63

67

72

69

75

80

87

84

91

100

109

10.03-07.04(ВВ)

48

53

55

61

57

63

66

73

69

76

83

91


За термин 10.03-07.04 услугата е ноќевање со појадок

Цената за Royal Suites се однесува по апартман за маx 6 лица со вклучен полупансион

Детска Недела:
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
Термни на Детска недела се означени во табелата за минимум престој од 5 ноќи

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација)
- Користење на ски гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник)
- Трансфер хотел-ски центар-хотел неколлу пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот)
- Фитнес Центар
- Детско Катче
- Baby Cot (со претходна резервација)
- Wi-Fi низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува)
- Сеф во соба

Во цената не е вклучено:
- Туристичка така 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (доплата се врши на рецепција)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
- Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата
- Второ и трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата
- Трето возрасно лице 30% попуст
- Четворто и петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата
- За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / Studio Lux)
- Доплата за домашно милениче до 6 kg со доплата 20€ (задолжителна претходна резервација) на барање!

Политика за откажување:
- Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
- Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
- Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

 

Рокови за откажување на резервација:

·       до 14 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ

·       10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот

·       5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот

·       3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

 

Ковид политика:

Oтказ на резервација дозволен 10 дена пред Cheк In без пенали, 10-3 дена пред Chek In можност за промена на термин во склоп на слобнодни места и цени; 3-0 пред Chek In се наплаќа 80% од вредноста на аранжманот;

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* - се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени: А’la Carte ресторан, Loby Bar,рецепција, главен ресторан, игротека, ВИП спа центар. Од сместувачки капацитети тука се сместени студио и апартман.
Zoned 2 – се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа центар.

Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување. Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.

Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел, опремени се со кујна, купатило, француски лежај за 2 лица + софа на развлекување. Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.

Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.

Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.