ЗИМА 2023 / 2024 – КОПАОНИК
 Kraljevi Cardaci Spa 4*

10% попуст за уплата до 31.10.2023 мин 7 ноќи

Цена по лице на ден на база појадок и вечера


Период

 

Standard Room 1/2
Superior Room 1/2+1

 

Single Room


Апартмани

1/2+2

Фамилијарен Апартман
1/2+3; 1/2+4

10.12-29.12

68€

109€

77€

85€

29.12-05.01

99€

159€

108€

116€

29.12-05.01 (помалку од 7 ноќи)

108€

172€

116€

125€

05.01-13.01

Акција 6+1

95€

152€

103€

121€

13.01-21.01

Акција 7+1

95€

152€

103€

121€

21.01-04.02

Гратис Ски Карта

95€

152€

103€

116€

04.02-11.02

Акција 5+2

95€

152€

103€

116€

11.02-18.02

Акција 6+1

95€

152€

103€

116€

18.02-03.03

Акција 5+2

86€

138€

99€

112€

03.03-31.03

68€

109€

77€

85€

 

Акција
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
7+1 – За престој од 7 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање


Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS за над 12 години (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од недела - недела

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

 

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 денари
Резервација се врши со депозит 50% од вкупната сума на резервацијата, остаток најдоцна 21 ден пред патување;

 

Во цената е вклучено:

- Појадок и вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на сет-мени)

- Неограничено користење на Spa & Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
- Затворен базен со џакузи
, отворен базен со џакузи, панорама сауна, финска сауна, био сауна (руска бања), арома бања (турска бања), хамам, солено-ледена соба, Kneipp базен, тапидариум

- Неогреаничено користење на фитнес центар
- Неограничено користење на сали за
пинг-понг

- Организиран трансфер до ски центар на секој час до 17:00 часот.

- Ски гардеробер на ски патека Мало Езеро (30m) сместен во самиот ски центар на Копаоник

- Baby Cot (задолжителна претходна најава)

- Детско катче во присуство на родител

- Анимација за деца според програма;
- Wi-Fi низ цел хотел

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години
.

 

Детски SPA CENTAR:
- МИНИ АКВА ПАРК
- Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
- Детски
базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа во агенција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден; Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20 € по лице на ден плаќаат сите гости

 

Напомена:
- Kaтна гаража 10€ на ден (може со претходна резервација
- наплата на лице место)
- Надворешен паркинг 5-7€ на ден;

 

Услови:
- Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

- Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

- Дете 0-11,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

- Дете 0-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

- Деца 0-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

- Дете 2-11,99 во присуство на три возрасни лица во апартман има попуст 70%
- Дете 2-11,99 години во присуство на четири возрасни лица во фамилијарен апарман ГРАТИС;

- Дете 0-11,99 години во присуство на пет возрасни лица во фамилијарен апартман има 70% попуст;

- Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

- Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 50% попуст

- Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

- Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

 Рокови за откажување на резервација:

- До 21 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 20-11 дена пред почеток на аранжман пенал од 30% од вкупната сума на аранжманот

- 11-0 ден пред почеток на аранжманот пенал од 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот нема да ги рефундира уплатените средства.
* Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови (недоволно снег, магла....)

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 
Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба: Купатило (туш,фен,бањарки) француски лежај или две одвоени легла, кабелска телевизија и LCD телевизор, телефон, мини бар, електричен бокал за вода, сеф,WI-FI.
Трокреветна Супериор Соба 1/2+1: Купатило (туш,фен,бањарки) француски лежај,дополнително легло на развлекување,кабелска телевизија и LCD TV, телефон, мини бар, електричен бокал за вода, сеф, WI-FI.
Aпартман за 4 лица 1/2+2: Купатило (туш, фен, бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со француски лежај, кабелска телевизија и 2 LCD TV, телефон, сеф, мини бар, електричен бокал за вода WI-FI.
Aпартман за 5 лица 1/2+3: Купатило (туш, фен, бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло, кабелска телевизија и 2 LCD TV, телефон, сеф, мини бар, електричен бокал за вода, WI-FI.

Апартман за 6 лица 1/2+4: Купатило (туш, фен, бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла, кабелска телевизија со LCD TV, телефон, сеф и WI-FI.